Rychlá půjčka pro firmy až 5 000 000 Kč [zde vám půjčí]

Rychlá půjčka pro firmy: kde si půjčit 20 tis. Kč, 50 tis. Kč, 100 tis. Kč, 1 milion nebo rovnou 5 milionů Kč? Přečtěte si přehled možností zde.

Když se mluví o půjčkách, většinou se pod tímto pojmem rozumí půjčky pro jednotlivce, nejčastěji pracovníky. Existují ale i alternativní podoby půjček, a to nejenom pro OSVČ, studenty, důchodce a páry.

Další variantou je i půjčka pro firmy, která je většinou určená pro začínající podnikatele, ale využít ji může takřka každý, kdo potřebuje.

V České republice nebankovní půjčky pro firmy poskytuje více společností, v tomto článku se nicméně zaměříme jen na ty nejprověřenější z nich.

 

Rychlá půjčka pro firmy: kde o ni požádat

 

1) OPR Firemní úvěr: rychlá půjčka pro firmy až 1 000 000 Kč

OPR Firemní úvěr logo

OPR Firemní úvěr je vhodný oboje pro firmy i pro OSVČ – neboť firmy mnohdy zakládají právě osoby samostatně výdělečně činné, jinak nazývaní podnikatelé.

A mnozí z nich zejména do začátku podnikání mohou potřebovat menší či větší finanční injekci.

Rychlá půjčka pro firmy až 1000000 Kč

Tu může nabídnout právě OPR Firemní úvěr, neboť si umožňuje půjčit 50 tisíc korun až 1 milion korun, což už je slušný kapitál do začátku každé firmy.

Velkou výhodou této půjčky je snadné podání žádosti přes webové stránky OPR Firemního úvěru – člověk tedy nemusí nikam jezdit a ušetří drahocenný čas.

Na úvodní stránce webu naleznete jednoduchý formulář, kde zadáte výši půjčky a poté vyberete dobu splatnosti. Ta se liší podle toho, jakou částku si člověk půjčuje.

Například u nejnižší možné půjčky 50 tisíc korun je doba splatnosti 1 měsíc až 12 měsíců.

U nejvyšší půjčky 1 milion korun se doba splatnosti zato vyšplhá na 6 až 12 měsíců. K tomu se nicméně pojí vyšší měsíční splátky, takže je dobré být na tuto eventualitu připraven.

Na druhou stranu, případný zájemce již před podáním žádosti vidí, jaká by byla výše měsíční splátky a podle toho se může rozhodnout, jestli mu podmínky půjčky vyhovují anebo nikoliv.

Dalším nepochybným plusem je rychlé vyřízení. OPR Firemní úvěr si zakládá na tom, že rozhodnutí o schválení či neschválení půjčky poskytne již do druhého dne.

To přijde vhod zejména v případě, že žadatel potřebuje peníze opravdu rychle.

Rychlosti celého procesu nahrává i již zmíněné online podání žádosti, které nebankovní půjčky často odlišují od těch bankovních.

Pochopitelně platí, že aby člověk nemusel na vyřízení žádosti čekat, je nejlepší ji poslat v průběhu pracovního týdne, ideálně před pátkem.

Po schválení žádosti a podepsání smlouvy by vám peníze na bankovní účet měly dorazit bezprostředně.

 

2) Acema: zajištěná půjčka pro firmy až 5 000 000 Kč či více

Acema logo

Další půjčka pro firmy a nebankovní podnikatelský úvěr v jednom je od společnosti Acema.

Acema v záhlaví své webové stránky hlásá: Jde to i bez banky – a svá slova dotvrzuje poskytnutím speciálního zajištěného podnikatelského úvěru, který je dle slov poskytovatele vhodný pro všechny podnikatelské subjekty a hodí se i k refinancování nevýhodných úvěrů.

Půjčka pro firmy od Acema musí být zajištěna nemovitým či movitým majetkem firmy či podnikatele.

Toto zajištění musí být v minimálně stejné či vyšší hodnotě než je výše požadovaného úvěru.

Acema poskytuje ještě rozsáhlejší možnosti financování než OPR Firemní úvěr. Částka, kterou si lze půjčit, se pohybuje od 100 tisíc až nad 5 milionů.

Do 5 milionů jsou měsíční splátky přesně stanovené, od této částky nahoru se na nich zákazník s Acemou domluví v rámci kalkulace na míru.

Půjčka pro firmy až 5 mil. Kč a více

Měsíční splátka se pochopitelně liší podle nastavené doby splatnosti, kterou si zákazník – stejně jako výši půjčky – rovněž volí sám.

Doba splácení činí 1 rok až 20 let, a to bez ohledu na to, kolik peněz jste si půjčili. Zato úrok je stanovený již předem – v době vzniku tohoto textu začínal nad 6,90 % za rok.

Acema umožňuje žádost o půjčku snadno podat online (zde).

K podání žádosti stačí zadat výši půjčky, dobu splácení a vyplnit stručný formulář, který zájemce následně odešle.

Acema jako další výhody uvádí možnost mimořádných splátek a hotovostní zálohu při podpisu smluv.

Poskytnutí finančních prostředků je navíc rychlé a není nutné při žádosti o půjčku uvádět její účel, člověk si tedy může půjčit na cokoliv.

Na závěr je vhodné zmínit, že ačkoliv jde o nebankovní půjčku, Acema je licencovaný poskytovatel úvěrů a drží povolení České národní banky.

Navíc zvítězila v testu úvěrových firem a získala pozici nejvýhodnější zajištěné půjčky na trhu.

 

3) NaFirmy: půjčka pro podnikání až 2 mil. Kč

Mezi půjčky určené pro OSVČ, podnikatele a firmy patří v neposlední řadě i projekt NaFirmy.

NaFirmy totiž není klasický poskytovatel úvěrů, funguje totiž jako podnikatelský úvěr financovaný od lidí.

NaFirmy dovoluje si půjčit od 100 000 Kč do 2 milionů Kč pro společnosti a od 75 000 Kč do 1 milionu Kč pro OSVČ.

 

Půjčit si můžete na dobu od 6 do 60 měsíců a úrok se pohybuje od 4,89 % p.a.

kalkulačka půjčky pro firmy

 

NaFirmy má na své úvodní stránce úvěrovou kalkulačku, která vám poskytne údaje o výši úrokové sazby a poplatcích.

 

Zde jsou reference některých společností, které obdrželi úvěr:

NaFirmy půjčka pro podnikání

Získané prostředky lze použít na provoz či investice do podnikání (např. pokrytí nákladů na mzdy a energie, platby nájemného, uhrazení faktur a pořízení materiálu, zásob či drobného majetku potřebného výrobě, apod.).

 

4) Kontokorent pro firmy

Pokud jste někdy vyhledávali, kde všude existuje půjčka pro firmy, možná jste narazili i na pojem kontokorent pro firmy.

Protože s ním nejsou všichni lidé obeznámení, bude vhodné v závěru tohoto článku poskytnout definici této služby.

Zjednodušeně řečeno, kontokorent funguje jako doplněk k běžnému účtu, díky kterému může klient z běžného účtu peníze čerpat i v případě, že na něm nemá dostatečnou hotovost.

Banka tímto způsobem klientovi půjčí a on tak může jít do mínusu.

Existuje kontokorent pro firmy, kdy si tímto způsobem vybíráte peníze z firemního bankovního účtu vámi řízené společnosti.

Tuto službu v případě zájmu poskytuje mnoho velkých českých bank, jako je například Komerční banka, FIO banka, Raiffeisenbank a mnoho, mnoho dalších. Zkuste se zeptat ve své bance.