Online půjčka pro OSVČ (živnostníky) do 1 500 000 Kč. Podívejte se, kde ji získat, jaké jsou výhody, nevýhody a na co dát pozor.
Pokud pracujete jako OSVČ a nemáte klasické zaměstnání na plný nebo i částečný úvazek, můžete mít u mnohých společností problém sehnat půjčku.
Naštěstí existuje několik poskytovatelů půjček pro OSVČ, kteří působí i v rámci České republiky.
Kdo je to OSVČ?
Ještě před náhledem na jednotlivé poskytovatele se hodí pro širší publikum vysvětlit, kdo přesně je OSVČ. OSVČ znamená osoba samostatně výdělečně činná.
Jde o člověka, který pracuje sám na sebe. Typická synonyma pro tento typ pracovníka jsou rovněž živnostník, freelancer, či podnikatel.
Čím se OSVČ výrazně odlišuje od klasického pracovníka je to, že platí sám či sama zdravotní a sociální pojištění a odvod daní státu si rovněž musí zařizovat na vlastní pěst.
Pokud se chce člověk stát OSVČ, musí to nahlásit na živnostenském úřadě, kde získá živnostenský list.
Ne každý typ OSVČ však potřebuje živnostenský list, některé profese (například herci nebo spisovatelé) mohou svou činnost vykonávat i bez něj.
Nyní když jsme si stručně vysvětlili, kdo přesně je OSVČ, podívejme se již na jednotlivé půjčky určené pro ně.
Nebankovní půjčka na IČO aneb kde získat půjčku pro OSVČ
1) Vista Credit: online půjčka pro OSVČ až 25 000 Kč
Vista Credit je podnikatelský úvěr orientovaný na drobné podnikatele a živnostníky.
Je to rychlá půjčka, jejíž vyřízení je snadné a probíhá zcela online, takže kvůli získání půjčky OSVČ nemusí nikam cestovat a ušetří drahocenný čas.
Žádost o půjčku lze podat snadno ZDE, kde zájemce vyplní krátký formulář.
Nejdříve zadá výši půjčky, která může činit maximálně 8 tisíce pro nové klienty, nejvíce pak 25 tisíc pro stálé zákazníky.
Následně se vybírá doba splatnosti, která se pohybuje mezi 14 až 42 dny.
Po zadání těchto údajů zájemce okamžitě na stránce vidí výši úvěru, dobu splatnosti, cenu úvěru, datum splatnosti a na závěr cenu se vším všudy.
Pokud mu podmínky půjčky vyhovují, klikne na možnost „získat úvěr“ a zadá potřebné základní údaje.
Po odeslání žádosti ji Vista Credit rychle zkontroluje a vyhodnotí. V případě úspěšného vyhodnocení zájemci odešle smlouvu.
Jakmile ji podepíše, Vista Credit půjčku odešle na předem zadaný bankovní účet.
Pokud máte účet u FIO banky, peníze byste měli mít na účtu klidně už do pěti minut a v případě ostatních bank je vyřízení rovněž rychlé.
Vista Credit totiž funguje nonstop a schválení je díky tomu takřka okamžité.
Výhodou je i automatické zařazení do věrnostního programu, které zejména opakovaným zákazníkům přijde vhod.
Nejenže si v případě opakovaných půjček budou moct půjčit dvakrát tolik (viz výše), ale také pro ně platí pravidlo, že čím častěji si u Vista Credit půjčí, tím víc peněz ušetří.
Navíc umožňuje se případně domluvit na odložení splátky, pokud by náhodou žadatel nezvládal úvěr pro OSVČ včas uhradit. Kvůli nízké maximální částce není třeba poskytovat ručitele.
Na závěr se hodí poznamenat, že čím kratší dobu splatnosti si vyberete, tím nižší nebo dokonce nulová bude cena úvěru. Do 35 dnů splatnosti je cena úvěru zdarma, poté začíná růst.
2) Open Factor: podnikatelská půjčka až 30 000 Kč (na proplacení faktur až 100 000 Kč)
Další půjčka pro OSVČ bez registru a zástavy působící v ČR je od Open Factor. Open Factor sám sebe označuje za online půjčku na podnikání a proplacení faktur.
Každá samostatně výdělečná osoba ji tak může využít k podpoření své podnikatelské činnosti, což mnohdy přijde vhod.
Open Factor nabízí jednoduchý formulář online (ZDE), který vyplníte během pár minut.
Jako první je na řadě výše částky, která je vyšší než u Vista Credit – konkrétně 5 tisíc až 30 tisíc korun. Následně si zájemce o půjčku pro OSVČ vybírá dobu splatnosti – 7 dní až 30 dnů.
Platí přičemž, že čím kratší doba splatnosti, tím menší úrok k uhrazení.
Za půjčku pro OSVČ o výši 5 tisíc korun a s dobou splatnosti 30 dnů tak Open Factor například v době vzniku tohoto textu účtoval úrok 205,48 Kč, zatímco v případě doby splatnosti 7 dní by úrok klesl na 48 Kč.
Po zadání těchto dvou základních údajů zájemce vidí všechny detaily půjčky ve sloupečku uprostřed stránky, kde zkontroluje poplatek za půjčku, úrok, dobu splatnosti, výši půjčky, celkovou částku, kterou bude nutné uhradit a úrokovou sazbu.
Pokud mu všechny informace vyhovují, klikne na „chci půjčit“ a zadá další vyžadované základní údaje, jako je například IČO.
Dobrá zpráva je, že Open Factor poskytuje slevu v případě časného splacení.
Detaily slevy navíc vidíte již na úvodní stránce.
Pokud by tak například půjčku 5 tisíc s dobou splatnosti 30 dnů uhradil v termínu, ušetří na celé půjčce 2925 Kč, a to už za něco stojí!
Druhou možností je okamžité proplacení faktur s Open Credit. Formulář této žádosti je podobně přímočarý jako klasická žádost o půjčku.
Vyplníte výši faktury, která může činit 10 tisíc až 100 tisíc korun.
Zadáte délku splatnosti – 7 dní až 90 dnů – a kliknete na „proplatit fakturu“.
Open Factor do druhého dne proplatí až 80 procent z vaší faktury a veškeré náklady opět znáte předem, takže na vás nečíhá žádné nemilé překvapení.
Po schválení žádosti o proplacení faktury byste navíc peníze měli obdržet už do deseti minut.
To platí i v případě žádosti o klasickou půjčku, která je rovněž velmi rychlá a daná částka by vám na účtu měla přistát během pár chvil.
3) Půjčka pro začínající OSVČ do 1,5 mil. Kč na vlastní projekt
Půjčku pro živnostníky či podnikatele (a nejen pro ně) najdete také u Zonky, kde vám půjčí od až 1,5 mil. Kč na vlastní projekt.
Veškeré informace najdete na této stránce.
Ať už podnikáte, investujete, stavíte či prostě potřebujete peníze na svůj podnikatelský projekt, zkusit můžete i tuto variantu.
4) Státní půjčka pro OSVČ a živnostníky
Jak získat podnikatelskou půjčku od státu? O podporu je třeba zažádat jednu z komerčních bank, které vystaví záruku za úvěr Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB).
Tento způsob může být zdlouhavý a půjčku nemusíte automaticky dostat. Více informací naleznete na stránkách ČMZRB.