Švýcarská půjčka [recenze]: do 5 min. až 10000 Kč?

Švýcarská půjčka recenze: co to je, jak funguje, kolik nabízí a jaké jsou výhody, nevýhody a rizika této půjčky se dozvíte v tomto článku.

V době, kdy Českou republiku a vlastně i celý okolní svět svírají obavy z ekonomického i politického vývoje a ceny letí nahoru téměř ve všech oblastech, není nikterak neobvyklé, že člověku přes veškerou snahu prostě dojdou dříve, než by bylo milé.

Co v takovém případě dělat? Jednou z možností je půjčka.

K té je samozřejmě třeba přistupovat opatrně, pokud ale za jejím využitím stojí zodpovědné a promyšlené rozhodnutí, může člověku hodně pomoci.

Jednou z půjček, které se v současné turbulentní situaci těší velké oblibě, je tzv. Švýcarská půjčka.

O co konkrétně jde?

 

Co je Švýcarská půjčka?

Švýcarská půjčka je produkt, který svým klientům nabízí česká nebankovní společnost Swiss Funds.

Švýcarská půjčka logo

Půjčku charakterizuje poskytovatel především vysokou mírou schvalovatelnosti, velmi rychlým a snadným vyřízením i příjemným úrokem.

Pro potenciálního zájemce o produkt je nejdůležitější to, že společnost naplňuje všechny zákonné podmínky pro poskytování nebankovních úvěrových produktů na našem trhu.

To samo o sobě ale nestačí a je třeba dozvědět se o produktu co nejvíce.

 

Základní podmínky Švýcarské půjčky

Švýcarská půjčka je poskytována ve výši od 1 000 Kč do 20 000 Kč s tím, že maximální výše první půjčky, kterou si klient od společnosti bere, je 5 000 Kč.

V případě, že klient splatí tuto první půjčky v řádném termínu a nevyskytnou se žádné jiné problémy, otevře se mu možnost půjčit si vyšší částku, konkrétně až 10 000 Kč, případně více.

Úrok, který klient zaplatí, je 0,25 %, 0,50 % či 1,00 % z vypůjčené částky denně v závislosti na tom, kolikátou půjčku si od společnosti bere.

Doba, na kterou jsou úvěry poskytovány, je v rozmezí od 15 do 30 dnů.

Švýcarská půjčka kalkulačka

Spíše, než pro někoho abstraktní procenta, ale o výši úroku vypoví modelové příklady.

Půjčí-li si klient např. 5 000 Kč s dobou splatnosti 15 dní s úrokem 1 % denně, celkem vrátí společnosti ke dni splatnosti 5 750 Kč.

Pokud by si zvolil dobu splatnosti 30 dní, celková částka, kterou by musel splatit, by byla 6 500 Kč. V případě, že by si půjčil 10 000 Kč se stejným úrokem na 30 dní, vracet by musel 13 000 Kč atd.

 

Švýcarská půjčka: prodlení a možnost prodloužení

Pro každého, kdo se rozhodne nabídky využít, je na místě i znalost penalizace v případě, že půjčku nebude moci splatit.

K takové situaci může dojít i přes sebepevnější vůli půjčku splatit řádně v termínu. V takovém případě bude k půjče připočítán úrok z prodlení ve výši 0,1 % denně z celkové dlužné částky.

K tomu je navíc třeba připočítat poplatky za vystavené upomínky, které činí 420 Kč za první upomínku (třetí den po splatnosti) a 560 Kč za druhou upomínku (patnáctý den po splatnosti).

V případě, že klient nesplatí půjčku ani do 30 dnů, pohledávka bude předána vymáhací agentuře a veškeré náklady s tím spojené platí samozřejmě klient.

V případě, že klient nemá k dispozici prostředky ke splacení půjčky, rozhodně je třeba požádat o prodloužení splatnosti.

Konsolidace nevýhodných půjček ušetří peníze

O prodloužení splatnosti je třeba požádat ještě před uplynutím standardní lhůty, stejně jako je třeba uhradit požadovaný poplatek.

V opačném případě totiž začne „nabíhat“ zmíněný úrok z prodlení. Výše poplatku je jasná: opět 1 % denně z půjčené částky.

Pro představu opět poslouží nejlépe příklad: v případě půjčky ve výši 5 000 Kč má klient při době splatnosti 30 dní a úroku 1 % splatit 6 500 Kč.

Do výplaty je ještě týden, požádá si proto o prodloužení o 7 dní, za které zaplatí 350 Kč. Po jejich zaplacení dostane klient týden navíc na splacení úvěru.

 

Předčasné splacení

Je na místě zmínit, že na rozdíl od jiných podobných produktů je v případě Švýcarské půjčky účtován poplatek za předčasné splacení půjčky.

Splacení úvěru před termínem splatnosti sice uspoří klientovi část úroků, na druhou stranu si ale může společnost účtovat až 0,5 % z celkové půjčené částky coby náhradu prostředků spojených s předčasným splacením.

 

Jak o Švýcarskou půjčku požádat?

Žádost o úvěr je velmi snadná (POŽÁDEJTE ZDE) a lze ji samozřejmě provést z pohodlí domova.

Po odeslání žádosti, jejíž součástí jsou samozřejmě kromě informace o tom kolik chce klient půjčit a na jak dlouho, budou i osobní informace o klientovi, o jeho příjmech i pravidelných výdajích.

Tyto informace bude potřeba doložit nahráním dvou osobních údajů a také výpisů z účtu za poslední dva měsíce, případně dvěma posledními výplatními páskami.

Dalším krokem bude ověření toho, že je klient skutečně majitelem uvedeného účtu.

Z účtu, jehož výpis klient poslal a který je veden na jeho jméno, odešle společnosti jednu korunu jako důkaz.

Společnost potom všechny informace ověří a vyhodnotí a pokud je žádost odeslána v pracovní době, která je od 9:00 do 13:00, klient dostane do několika málo minut informaci o tom, zda byla jeho žádost o úvěr schválena či nikoliv.

V případě kladného vyjádření jsou peníze na účet klienta odesílány okamžitě.

Jestliže má klient účet u jedné z následujících bank: České spořitelna, Komerční banka, Moneta Bank, ČSOB, FIO, Raiffeisenbank, UniCredit Bank, pak peníze obdrží ihned.

U jiných bank to může den trvat.

Jak je patrné, žádost o úvěr je nesmírně jednoduchá a opravdu rychlá.

Jako každý jiný poskytovatel úvěrů, bankovních i nebankovních, musí ale společnost posoudit bonitu klienta, tj. jeho schopnost půjčku splácet, a v případě, že usoudí, že je nad jeho síly, mu jej nesmí poskytnout.

Může se tedy stát, že klient půjčku neobdrží.

Jak je to se schvalováním úvěrů v případě Švýcarské půjčky konkrétně?

 

Schvalovatelnost Švýcarské půjčky aneb Proč někdo půjčku neobdrží?

Společnost poskytující Švýcarskou půjčku má nastavena určitá pravidla pro poskytování úvěrů. Je to koneckonců její zákonná povinnost.

Není proto možné, aby úvěr obdržel někdo, na koho byla uvalena exekuce, je v insolvenci anebo nesplácí dluhy u jiných společností (záznamy v tzv. registrech kontroluje každý poskytovatel úvěrů, byť občas tvrdí opak…)

Úvěr také nemůže dostat někdo, kdo již má otevřenou jinou Švýcarskou půjčku, není mu 18 let apod.

Přes to všechno má Švýcarská půjčka vysokou míru schvalovatelnosti, neboť jak už to u nebankovních poskytovatelů půjček bývá, k pravidlům přistupují přece jen flexibilněji a benevolentněji než třeba banky.

Právě v tom se ale skrývá i nebezpečí: úvěr je často poskytnut i někomu, kdo jej není schopen splácet. Tuto schopnost by si tak měl každý žadatel objektivně zhodnotit především sám.

 

Výhody Švýcarské půjčky

Mezi výhody Švýcarské půjčky jednoznačně patří možnost sjednat jí z pohodlí domova, snadno a rychle. V ideálním případě může mít klient peníze na účtu již během několika málo minut.

Úvěr Švýcarská půjčka je navíc tzv. bezúčelový, peníze lze využít na cokoliv.

Řada lidí, kteří třeba neuspěli s žádostí o úvěr v bance nebo jinde, bude jistě za výhodu považovat i vysokou míru úspěšnosti žadatelů.

Licence ČNB.

 

Nevýhody Švýcarské půjčky

Na straně nevýhod lze samozřejmě jmenovat vysoký úrok a také vysoké pokuty za nesplácený úrok.

Nevýhodou je jistě i poplatek za předčasně splacený úvěr anebo poměrně krátká pracovní doba, kdy jsou žádosti zpracovávány a peníze vypláceny.

Z jistého úhlu pohledu je nevýhodou i vysoké procento schválených žádostí, neboť někdy se díky tomu mohou dostat do problémů lidé, kteří by jinde úvěr správně nedostali.